Szafka na koc gaśniczy

Szafki na koc gaśniczy służą do przechowywania koca gaśniczego. Wykonane są z blachy o grubości 1 mm, zamek PATENT. Wymiary (wys. x szer. x gł.): 280x430x110 mm.

Szafka na instrukcję bezpieczeństwa pożarowego

Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA z dnia z dnia 7 czerwca 2010 (Dz.U. Nr 109, Poz. 719) w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów:
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego powinna się znajdować w miejscach dostępnych dla ekip ratowniczych.

Metalowe szafki na gaśnicę

Wykonane są z blachy o grubości 1 mm.

Mogą być wyposażone w zamek euro /możliwość założenia plomby/ lub zamek patent /kluczyk/. Przy zamku patent kluczyk do otwierania szafki znajduje się za szybką, którą w nagłych wypadkach użycia gaśnicy zbijamy i wyjmujemy kluczyk do otwierania. Przy dużej ilości szafek jednym kluczykiem można otwierać wszystkie szafki.

Klucze pożarnicze

Klucze produkowane są na wycinarce CNC, ze stali w gat. St3S, a następnie zabezpieczane przed korozją przez cynkowanie. Klucze wytwarzane są zgodnie z normą PN-53/M-51014 „Klucz do łączników pożarniczych”.

Przełączniki

Przełącznik stosowany jest do połączeń węży tłocznych o różnych średnicach wewnętrznych lub przyłączania węży do armatury z inną wielkością nasady niż łączniki węży.

Pokrywy nasad

Pokrywa nasady przeznaczona jest do zaślepiania sprzętu pożarniczego i króćców urządzeń zakończonych nasadami STORZ

Łączniki tłoczne

Łącznik tłoczny przeznaczony jest do połączeń szybkozłącznych odcinków węży z nasadami pomp, hydrantów, rozdzielaczy, zasysaczy i prądownic. Łączniki są sprzedawane w parach.

Łączniki ssawne

Łącznik ssawny przeznaczone jest do połączeń szybkozłącznych odcinków węży z nasadami pomp, hydrantów, rozdzielaczy, zasysaczy i prądownic. Łączniki są sprzedawane w parach.

Pożarnicze węże tłoczne powlekane typ WP-Color dla górnictwa

Pożarnicze węże tłoczne typu WP-Color produkowane są z najwyższej jakości taśmy wężowej. Posiadają pozytywną opinię Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Zalety:
lekkie i elastyczne
odporne na czynniki z atmosferyczne, gnicie i butwienie, na działanie olejów, smarów i paliw
łatwa do czyszczenia i renowacji powłoka chroniąca oplot przed uszkodzeniem
innowacyjna technologia łączenia węża z łacznikiem eliminująca przecieranie węża na końcu tulei łącznika, poprawiająca ergonomię i estetykę – rozwiązanie chronione prawem ochronnym UPRP nr 62999

Pożarnicze węże tłoczne typ WG dla górnictwa

Pożarnicze węże tłoczne WG produkowane są z najwyższej jakości taśmy wężowej z wkłądką gumową firmy DUNLOP o najlepszych parametrach. Posiadają pozytywną opinię Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego w Bytomiu.

Zalety:
odporne na działanie warunków atmosferycznych
lekkie i elastyczne
innowacyjna technologia łączenia węża z łacznikiem eliminująca przecieranie węża na końcu tulei łącznika, poprawiająca ergonomię i estetykę – rozwiązanie chronione prawem ochronnym UPRP nr 62999